Network Data Sistemleri

          

Network sistemi en az iki bilgisayarın birbiri ile iletişim kurabilmesi için oluşturulan ağ yapısının genel adıdır. Bu sistemde diğer sistemlerde olduğu gibi maksimum performans için taleplerin önceden belirlenmesi ve alt yapının bu talepler doğrultusunda oluşturulması en önemli unsurdur. İhtiyaç olan bağlantı hızına göre kullanılması gereken kablo , switch ve diğer ekipmanların doğru seçilmesi gerekmektedir.

Yatay kablolama için sistemin boyutuna göre Cat5 , Cat6 , Cat7 veya fiber optik kablolar kullanılır. Doğru ve uyumlu bir sistem çalışması için uçtan uca tüm ekipmanların ( bilgisayar , data prizi , kablo , switch , patch kablo , patch panel ) birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir.

Örnek verecek olursak ; Gigabit hızda bir bağlantı için ağ yapınızı oluşturdunuz diyelim. Switch , Cat6 kablo , patch panel ve data prizine kadar tüm alt yapınızı tamamladınız. Fakat bilgisayarınızdaki ağ kartının gigabit desteği yok ise bu hızda veri transferi yapmanız mümkün olmayacaktır.

Network sistemleriniz ile ilgili firmamızdan kablolama alt yapısı , uç sonlandırma , fiber sonlandırma veya anahtar teslim network çözümleri için destek alabilirsiniz.Kurduğumuz Yapısal Kablolama Sistemleri’ndeki başarının arkasındaki en önemli üç faktör şunlardır;

 

Doğru Tasarım ve Projelendirme
Günümüzde, şirketlerde genişleme ve büyümeler genelde öngörülememektedir ya da 5 yıl sonra gerçekleşecek bir büyümeyi öngörerek buna uygun kablolama altyapısı hazırlamak maliyetli olmaktadır. Bu nedenle en önemlisi genişlemelere uygun bir altyapı hazırlayabilmektir.

Kaliteli İşçilik
Projelendirme kadar önemli ikinci bir konu da işçiliktir. İşçilik kalitesi kablolama altyapısının kalitesi anlamına da gelmektedir çünkü en iyi marka kablolama ürünlerini de kullansanız işçiliğiniz iyi değilse iyi performans beklemeniz yanlış olacaktır.

Test, Etiketleme ve Dokümantasyon
Gerçekleştirdiğimiz kablolama projelerinde tüm kablolar test edilerek, belli bir numaralandırma sistemi ile etiketlenir. Yerleşim planları üzerinde kablo güzergahları ve priz noktaları işlenerek proje dosyası sistem kullanıcılarına teslim edilir. Genişleme ihtiyaçlarında veya arıza tespitinde proje dokümantasyonu vazgeçilmezdir.

Medya-San, uzman kadrosunun yapısal kablolama sistemlerine bütünsel bakış ve tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri Data/Network Sistemleri sağlar.Top